İnna Kostinanın “Təsadüf” adlı fərdi sərgisinin açılış mərasimi keçirildi
Cari ilin 14 aprel tarixində Azərbaycan Xalça Muzeyində Azərbaycanın əməkdar rəssamı İnna Kostinanın “Təsadüf” adlı fərdi sərgisinin açılış mərasimi keçirildi. Sərgidə 48 ədəd batika nümunəsi təqdim olundu. Bu əsərlər rəssamın isti və soyuq batika texnikaları ilə yaratdığı “Simurq” və “Təsadüf” silsilələrindən olan rəsm nümunələridir.
Açılış mərasimində Azərbaycan Xalça Muzeyinin direktoru Şirin Məlikova, AMEA Memarlıq və İncəsənət İnstitutunun direktoru, AMEA müxbir üzvü, professor Ərtəqin Salamzadə, Azərbayca Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin prorektoru, professor, Azərbaycanın əməkdar xadimi Afaq Məmmədova sərgi ilə bağlı öz təəsüratları ilə bölüşdülər.
Sonra Azərbaycanın əməkdar rəssamı İnna Kostina qonaqlara öz təşəkkürünü bildirdi və sərgini açıq elan etdi və Ərtəqin Salamzadə ilə sərginin rəmzi açılışını bildirən lenti kəsdilər. Dəvət olunmuş qonaqlar sərgi ilə tanış oldular.

The opening ceremony of solo exhibition Tesaduf by Inna Kostina
This year, on April 14 at the Azerbaijan Carpet Museum was held the solo exhibition Tesaduf by the Azerbaijan Honored Artist Inna Kostina. The exhibition featured 48 batik examples. These are the artist's works in a series of paintings Phoenix and Tesaduf, made in the technique of hot and cold batik.
The opening ceremony was accompanied by the speeches of the director of the Azerbaijan Carpet Museum Shirin Melikova, the director of the Institute of Architecture and Art of the Azerbaijan National Academy of Sciences, the corresponding member of ANAN, professor Ertegin Salamzade, the pro-rector of Azerbaijan State University of Culture and Arts, professor Afag Mammadova who shared their impressions related to the exhibition .
At the end of the ceremony, the artist thanked the guests. Inna Kostina and Ertegin Salamzade cut the traditional red ribbon, then the exhibition was declared open.