“Çempionların savaşı” turnirinə yekun vurulub
Bakıda Azərbaycan Şahmat Federasiyası (AŞF), Gənclər və İdman Nazirliyi, eləcə də Milli Xalça Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Çempionların savaşı” turnirinə yekun vurulub.
Kişilərdə Rauf Məmmədov özbəkistanlı Rüstəm Kasımcanova, qadınlarda isə Günay Məmmədzadə bolqarıstanlı Antoaneta Stefanovaya qalib gələrək birinci olublar.
Azərbaycan Şahmat Federasiyasının (AŞF) prezidenti Mahir Məmmədov yarışda iştirak edən iti zəka sahiblərinə gələcək turnirlərdə uğurlar arzulayıb. Qurum rəhbəri uğurlu təşkilatçılığa görə Milli Xalça Muzeyinə, Gənclər və İdman Nazirliyinə və Mədəniyyət Nazirliyinə minnətdarlığını bildirib. Onun sözlərinə görə, yarış maraqlı və gözəl atmosferdə keçib.
Sonra AŞF tərəfindən Milli Xalça Muzeyinə xatirə hədiyyəsi təqdim olunub.
Mükafatları qaliblərə Azərbaycan Şahmat Federasiyasının prezidenti Mahir Məmmədov və Gənclər və İdman Nazirliyinin idman şöbəsinin müdiri Elnur Məmmədov təqdim ediblər.

В Баку завершился шахматный турнир «Битва чемпионов»
В Баку завершился шахматный турнир «Битва чемпионов», совместно организованный Федерацией шахмат Азербайджана (ФША), Министерством молодежи и спорта, а также Национальным музеем ковра.
У мужчин победу одержал Рауф Мамедов, обыгравший представителя Узбекистана Рустама Касымджанова, а среди женщин - Гюнай Мамедзаде, одолевшая болгарскую шахматистку Антоанету Стефанову.
Президент ФША Махир Мамедов пожелал участникам турнира успехов на будущих стартах и выразил благодарность Национальному музею ковра, Министерству молодежи и спорта и Министерству культуры за успешную организацию состязаний. По его мнению, соревнования прошли в интересной и красивой атмосфере.
Затем от имени ФША Национальному музею ковра был вручен памятный подарок.
Награды победителям вручили президент ФША Махир Мамедов и заведующий спортивным отделом Министерства молодежи и спорта Эльнур Мамедов.